PŘÍČINY ALERGIÍ                     

Životní prostředí. - Pyl z travin, roztoči, chlupy ze zvířecí srsti, peří, některé rostliny a chemické a průmyslové nečistoty, to všechno může být příčinou alergické reakce.

   Ta má následující příznaky: bolesti hlavy, vyrážky, podráždění kůže, kašel a kýchání, sípání, astma, senná rýma a ekzém.

   Strava - Téměř každé jídlo může vyvolat alergickou reakci. Např. zvracení, průjem nebo nevolnost. Nejběžnější alergeny v pořadí podle výskytu jsou mléko a mléčné výrobky ( např. sýry ), vejce, ořechy, ryby a mořští živočichové, pšeničné zrno i mouka, čokoláda a umělá potravinová barviva. Někteří kojenci trpí zácpou, větry a průjmem, protože jsou alergičtí na bílkoviny v mléce : Může se u nich vyvinout astma a ekzém.

   Coeliakie - je způsobena přecitlivělostí na pšeničnou bílkovinu ( lepek ). Zdá se, že některé potraviny vyvolávají migrénu, zvláště čokoláda, sýry a červené víno. Některé děti nesnášejí potravinářské přísady, zvláště tartrazin a benzoáty, které způsobují hyperaktivitu a problémy s chováním.

   Další faktory - Alergii může za určitých okolností vyvolat téměř cokoliv. Mýdla, parfémy, tiskařské barvy, hmyzí kousnutí, žihadla, nikl ve špercích, antibiotika i kosmetika - to všechno a ještě leccos jiného.

Příznaky a projevy:

  • bolest hlavy
svalové bolesti
průjmy
kožní reakce
závratě
ospalost
obtíže s koncentrací
rychlý tep
úzkosti
kopřivka
deprese
pocení
neostré vidění
dušnost-astma
neklid

    I když v principu probíhá alergická reakce vždy stejně, může se navenek projevit různě. Časté jsou problémy spojené se zažíváním, jako je zvracení, průjem, bolesti břicha apod. Jsou spojeny s požíváním potravy. Alergenem může být máslo, čokoláda, citrusové plody, vajíčka, ryby, ořechy a řada dalších.

   Často je alergií postižena kůže. Může jít o jednoduchou kopřivku (svědící červené pupínky) nebo i o déletrvající zánět kůže " dermatitis ", doprovázený tmavším zbarvením kůže okolo očí. Příčinou kožních alergií jsou nejčastěji potraviny nebo kontakt s rostlinami, chemickými látkami obsaženými v kosmetických nebo čistících prostředcích.

   Alergie se projevuje také náhlým propuknutím rýmy nebo, jsou-li její projevy lokalizovány v plicích, projeví se jako astma. Prach, kouř, rostlinné pyly ve vzduchu vyvolávají dva zmíněné typy alergie, rýmu a astma.

   Extrémně intenzivní působení alergických reakcí vyvolá stav nazývaný "anafylaxe " ( nepravidelná srdeční činnost, pokles krevního tlaku a dušnost ). Alergie projevující se astmatem může trvat celý život a být příčinou vážných komplikací.

   Je reálné se domnívat, že jedním z dosud mála známých vedlejších projevů alergie a někdy i příčinou podobných stavů je porucha imunitního systému, který reaguje přehnaně na nevinné bílkoviny, objevující se v těle. Tato nemístná reakce ovlivňuje i ostatní orgány, jako je kůže, mozek, ledviny, zažívací systém a další, které mohou být touto poruchou postiženy. Důležité je, že je tím snížena vlastní funkce imunitního systému, tj. potlačovat infekce.

Pohodové stáří . . .
Pohodové stáří . . .
Posezení u krbu
Posezení u krbu
Přijmout dobré rady
vyžaduje víc moudrosti
než je rozdávat . . .

Moudrost je třeba
nejen získávat,
ale i používat . . .
. . .  a cvičíme
. . . a cvičíme

Moje ikonka:


Pohybem ku zdraví . . .
Pohybem ku zdraví . . .
Příroda je velký kouzelník, koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda ? ! ? ! ?
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one