Česnek symbolem proti zlu
Staří Egypťané uctívali česnek jako vzácnou rostlinu a model česnekových stroužků umisťovali do hrobek svých faraónů. Najdeme je například v hrobce známého
Tutanchamona. Nejstarší dochované údaje svědčí o tom, že byl podáván k udržení dobrého zdravotního stavu lidem pracujícím v těžkých podmínkách při stavbě pyramid v Gíze. Byl symbolem proti zlu, chránil lidi před upíry a používal se v bitvách, kde se očekával souboj tváří v tvář. V Indii byl odedávna používán jako lék a jako zdroj zázračných sil proti zlým mocnostem. Znala jej stará Čína a také národy ze stepních oblastí Íránu a Afghánistánu. Ve středověku se česnekem bojovalo proti moru a byl podáván namazaný na chléb, aby byli lidé odolní proti nákaze. Dezinfikovaly se jím také studny, neboť mor se šířil nejen vzduchem, ale i prostřednictvím nakažené vody.

Česnek obsahuje vitamín C, vitamíny B, karoten, minerály jako draslík, fosfor, vápník, hořčík, síru, jód. Celá rostlina je prosycena silicí obsahující síru. Silice - alicin, látka zodpovědná za typický pach.

Extrakt z česneku je určený k podpoře životních funkcí, zbavuje tělo tuků a vápenatých usazenin, rychle zlepšuje látkovou výměnu, snižuje krevní tlak, předchází kornatění tepen, stenokardii, infarktu, skleróze, zpomaluje stárnutí organizmu. Působí též antibakteriálně a antimykoticky ve střevech. Příznivý účinek na trávicí ústrojí doplňuje podporováním sekrece trávicích enzymů, detoxikační činností a napomáháním tvorby a vylučování žluče. Vhodný proti hlístům, proti vzniku různých otoků, osvěžuje zrak a ještě mnoho dalších účinků při (zánětu průdušek, astmatické bronchitidě, bolesti hlavy, šumění v hlavě..).
Ve farmacii jsou účinné látky z česneku využívány zejména proti vysokému krevnímu tlaku a proti kornatění tepen (antisklerotikum). Arterioskleróza se projevuje degenerativními změnami, které postihují cévní soustavu, zejména ve vyšším věku. Dochází při ní ke snížení průsvitu cév vlivem stresu, nesprávné životosprávy, kouření apod., ukládá se cholesterol z živočišných tuků do narušených tepenných stěn. Též se využívá jakožto hypotenzívum - prostředek snižující krevní tlak.


Tuky v krvi - po předepsaném plném užívání - po dobu 6 měsíců úplně zmizely nežádoucí hodnoty tuků v krvi u 40 leté ženy, kde bylo konstatováno (již v jejích 20 letech), že tento stav je dědičný a že jej nelze odstranit.

Dlouho trvající stav (cca 25 let) nesnesitelných migrén spojených s nízkým a kolísavým krevním tlakem se podařilo odstranit u 45 leté ženy 6 měsíčním užíváním extraktu z česneku. Počátek užívání byl velmi nepříjemný a vyžadoval přítomnosti další osoby, a to po dobu tří dnů, kdy žena trpěla malátností. Čtvrtý den však tyto nepříjemné příznaky zmizely a po využívání uvedené dávky migrény zmizely. Tento žádoucí stav trvá již asi 4 roky.

Výtažek odbourává z tepen usazený vápník. Tak zvyšuje jejich průchodnost a srdce nemusí vynakládat zvýšené úsilí k tomu, aby do těla dostalo potřebné množství krve. První účinky na snížení krevního tlaku zpravidla můžeme pozorovat již po prvních týdnech užívání.


Výborné účinky u seniorů, kteří pozorovali velmi dobré omlazující účinky.

Přípravek se používá jako léčivá kúra po dobu 6 měsíců. Po skončení tohoto procesu se výtažek nesmí užívat nejméně jeden rok. Souběžně doporučujeme užívat polyvitaminózní Výtažek z rakytníku. ( Podle zdrojů Allvit)

Vědci z izraelského Weizmannova institutu v čele s Davidem Mirelmanem objevili, že látka allicin, kterou obsahuje česnek, má na svědomí nejen jeho nepříjemný zápach, ale také dokáže zabíjet rakovinné buňky.
Připravili z ní speciální antitělíska, která vpravili do myších lymfatických uzlin napadených zhoubnými nádory. Stačily pouhé tři dny a nemocné buňky z 85 až 96 procent podlehly jejich působení, zatímco zdravé buňky zůstaly zcela nenarušené.

16.06.2007 00:15:36
daisy
Pohodové stáří . . .
Pohodové stáří . . .
Posezení u krbu
Posezení u krbu
Přijmout dobré rady
vyžaduje víc moudrosti
než je rozdávat . . .

Moudrost je třeba
nejen získávat,
ale i používat . . .
. . .  a cvičíme
. . . a cvičíme

Moje ikonka:


Pohybem ku zdraví . . .
Pohybem ku zdraví . . .
Příroda je velký kouzelník, koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda ? ! ? ! ?
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one