Krevní skupiny

Krevní skupiny 

Rozlišujeme 4 krevní skupiny : A, B, AB, a 0. Každá ze skupin se vyvíjela a reagovala na podmínky k životu pro člověka na Zemi. Přečtěte si pár řádků o historii jednotlivých krevních skupin.

KREVNÍ SKUPINA 0

   O znamená starý ( Old). Jde o nejstarší krevní skupinu lidstva, která se objevila přibližně před 40 000 lety a posunula lidský druh na vrchol potravinového řetězce, takže se z něho stala nejnebezpečnější šelma na zemi.Člověk se živil především lovem zvěře a postupně s mizejícími stády přešel i na stravu rostlinnou, různá semena,plody, kořínky apod.

    Lidem s krevní skupinou 0 prospívá intenzivní fyzické cvičení a živočišné bílkoviny. Trávicí trakt těchto lidí si pamatuje dávné doby, kdy lovci - sběrači museli být ve výtečné fyzické kondici a živili se převážně masem.

KREVNÍ SKUPINA A

   A znamená zemědělský ( agrarian). Krevní skupina A vznikla někde v Asii nebo na středním východě před 25 000 až 15 000 lety jako odpověď na nové podmínky prostředí. Hlavním rysem této kultury bylo zemědělství a domestikace zvířat.Pěstování obilí a chov skotu všechno změnilo. Aby lidé nemuseli žít z ruky do úst a mohli přežít, vytvořili stabilní společnost s trvalými společenskými strukturami. Tento naprosto odlišný životní styl, velké změny ve stravě a životním prostředí vedly k novým mutacím v trávicím traktu a imunitním systému neolitických lidí, mutacím, které jim umožnily lépe trávit a vstřebávat kulturní obiloviny a další zemědělské produkty. Vznikla krevní skupina A

KREVNÍ SKUPINA AB

   Krevní skupina AB je stará méně než tisíc let, je vzácná ( 2 až 5 procent populace ) a biologicky komplexní. Dva antigeny činí tuto skupinu něčím podobnou skupině A, něčím krevní skupině B, něčím připomíná spojení obou. Jde vlastně o moderní spojení skupiny A a B. Vyznačuje se proměnlivou odpovědí na změny prostředí a stravovací podmínky, má citlivý trávicí trakt, ne příliš dobrý imunitní systém, na stres odpovídá nejlépe duchovně, s tělesným elánem a tvořivou energií, skrývá evoluční tajemství.

KREVNÍ SKUPINA B

   Krevní skupina B vznikla mezi 10 000 až 15 000 lety v oblasti himalájských velehor na území současného Pákistánu a Indie. Poprvé se objevila v Indii nebo v oblasti Uralu mezi kavkazskými a mongolskými kmeny. Tato nová krevní skupina se brzy stala charakteristickou pro velké kmeny obyvatel stepí. Jak Mongolové putovali napříč Asií, gen pro krevní skupinu B se pevně uchytil. Mongolové putovali na sever a s sebou přinesli kulturu založenou na chovu a zdomácnění zvířat. To se také odrazilo v jejich stravě, složené z masa a mléčných výrobků. Lidé s touto skupinou se přizpůsobili novým klimatickým podmínkám a promísení populace. Představují hledání rovnováhu mezi napětím mysli a požadavky imunitního systému.

Bylinné čaje pro krevní skupiny


Průběh metabolismu organismu v závislosti na měsíčních cyklech: 1 týden po úplňku a novu dochází k "očišťování organismu", s nadsázkou lze nazvat tuto fázi "katabolickou", a v týdnech po těchto intervalech k "výstavbě organismu" - fáze "anabolická". Byliny, které slouží k očištění organismu, budou v "katabolické" fázi účinnější, v anabolické fázi zase vzroste užitek "anabolických látek", bylin s roborujícím efektem, vitamínů aj.

V "katabolické fázi" se doporučuje (alespoň) zvýšit přísun tekutin do organismu, v den úplňku a novu pít pouze čistou vodu.

Doporučení Dr. P. J. D´Adama. Dr. D´Adamo považuje bylinné čaje za prostředek, kterým lze bojovat s přirozenou slabostí organismu. Podle účinku u jednotlivých krevních skupin rozděluje byliny na "velmi prospěšné", "neutrální" a "zakázané" (škodlivé - užívání těchto bylin je třeba volit s větší opatrností, pokud možno se mu vyhnout nebo v případě potřeby omezit množství a dobu). V následující tabulce uvádím "velmi prospěšné" a "zakázané" byliny:

  Velmi prospěšné bylinné čaje Zakázané bylinné čaje
Krevní skupina 0 americký jilm, chmel, kajenský pepř, lípa, máta peprná, moruše, pampeliška, petržel, pískavice řecké seno, ptačinec, sarsaparilla, šípky, zázvor aloe, hořec, jahodník - list, jetel luční, kokoška pastuší tobolka, podběl, lopuch, reveň, senna, šťovík, třapatka, třezalka, vlákna kvetoucí kukuřice, vodilka, vojtěška
Krevní skupina A aloe, americký jilm, heřmánek, hloh, kozlík lékařský, lopuch, ostropestřec mariánský, pískavice řecké seno, šípky, třapatka, třezalka, vojtěška, zázvor, zelený čaj, ženšen jetel luční, kajenský pepř, reveň, šťovík, vlákna kvetoucí kukuřice
Krevní skupina B lékořice, maliník - list, máta peprná, petržel, šalvěj, šípky, zázvor, ženšen aloe, divizna, hořec, chmel, jetel luční, kokoška pastuší tobolka, lípa, pískavice řecké seno, podběl, reveň, senna, šišák (Scutellaria), vlákna kvetoucí kukuřice
Krevní skupina AB heřmánek, hloh, jahodník - list, lékořice - kořen, lopuch, šípky, třapatka, vojtěška, zelený čaj, zázvor, ženšen aloe, divizna, hořec, chmel, jetel luční, kokoška pastuší tobolka, lípa, pískavice řecké seno, podběl, reveň, senna, šišák (Scutellaria), vlákna kvetoucí kukuřice

Pohodové stáří . . .
Pohodové stáří . . .
Posezení u krbu
Posezení u krbu
Přijmout dobré rady
vyžaduje víc moudrosti
než je rozdávat . . .

Moudrost je třeba
nejen získávat,
ale i používat . . .
. . .  a cvičíme
. . . a cvičíme

Moje ikonka:


Pohybem ku zdraví . . .
Pohybem ku zdraví . . .
Příroda je velký kouzelník, koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda ? ! ? ! ?
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one