Rozpraskaná kůže

ROZPRASKANÁ KŮŽE

V chladném počasí, které se nezadržitelně blíží, lidem často rozpraská kůže. Někdy se kůže i zanítí a nesnese pak mytí mýdlem. Vítr a zima mohou poškodit rty, které pak popraskají a zanítí se.

Co doporučují terapeuti

LIDOVÉ LÉKAŘSTVÍ - Suchá a rozpraskaná kůže se už od středověku ošetřuje pleťovými maskami – především z hlíny bohaté na jíl. Masky údajně zjemňují kůži a tím, jak hlína vysychá a smršťuje se, odstraňují nečistoty a svrchní vrstvu odumřelých kožních buněk. Masky lze zakoupit v lékárnách a ve specializovaných obchodech. Nesmí se užívat při zánětu.

   Glycerin smíchaný s růžovou vodou prý brání hrubnutí a praskání pokožky rukou i v tom nejchladnějším počasí. Směs pečlivě vetřeme do pokožky prstů a hřbetů rukou, které potom osušíme papírovým ubrouskem. Pro ošetření velmi jemné kůže použijeme směs dvou dílů kakaového másla a jednoho dílu čistého olivového oleje, kterou jemně vetřeme do pokožky.

   AROMATERAPIE - Často se doporučuje sumaterské benzoe a pačuli, pomáhá i levandule a pelargónie. Do 50 ml rostlinného oleje přidejte 15-20 kapek některé z těchto esencí a pak naneste na kůži.

   STANOVISKO KLASICKÉHO LÉKAŘSTVÍ

Většina lékařů si myslí, než není třeba užívat nic víc než vhodné speciální krémy, pleťové vody a balzámy na rty, které se prodávají v lékárnách. Ochranný krém, jež se nanáší před počátkem práce, může pomoci lidem, kteří si často namáčejí ruce, např. ženám v domácnosti, kuchařům apod. Jinak by měl stačit běžný základní či chladivý pleťový krém. Testy prokázaly, že je také účinný lanolinový krém, protože se ale vyrábí z tuku ovčí vlny, někteří lidé na něj mohou být alergičtí.

 

Pohodové stáří . . .
Pohodové stáří . . .
Posezení u krbu
Posezení u krbu
Přijmout dobré rady
vyžaduje víc moudrosti
než je rozdávat . . .

Moudrost je třeba
nejen získávat,
ale i používat . . .
. . .  a cvičíme
. . . a cvičíme

Moje ikonka:


Pohybem ku zdraví . . .
Pohybem ku zdraví . . .
Příroda je velký kouzelník, koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda ? ! ? ! ?
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one