Váš výsledek BMI můžete porovnat s níže uvedenými hodnotami:


BMI do 20:
Jestliže klesne Vaše BMI pod 18,5, Vaše váha je příliš nízká, trpíte podváhou. Pokud máte hodnotu BMI pod 20, je u Vás vysoké riziko výskytu různých onemocnění a zdravotních problémů. Zajděte za svým lékařem a společně zjistěte příčinu Vaší nízké váhy. Můžete totiž zjistit různá skrytá onemocnění, jako je chronický zánět slinivky břišní nebo zvýšenou funkcí štítné žlázy. Další příčinou Vaší nízké váhy, pokud nejste modelka, může být přílišná psychická zátěž. Navštívíte-li lékaře včas a on objeví nějakou chorobu, bude Vaše léčení jistě mnohem účinnější.

Chtělo by to pár kilo přibrat !


BMI v rozmezí 20-25:
Gratulujeme ! Patříte k lidem s ideálním BMI a vyváženým stavem Vašeho těla. I přes uspěchanou dnešní dobu si dokážete udržet zdravý život a normální hmotnost. Dbejte na to, aby se tato situace nezměnila, dodržujte i nadále správnou životosprávu, konzumujte hodně ovoce a zeleniny a omezte cukry a tuky.
V tuto chvíli Vám nehrozí žádná zdravotní rizika, jen tak dál.


BMI v rozmezí 25-30:
Bohužel, trpíte mírnou nadváhou, což může lehce ovlivňovat Vaše zdraví. Díky tomuto rozmezí BMI jste se ale jinak zařadila mezi typického Čecha. Většina obyvatel naší země trpí díky uspěchané moderní době mírnou nadváhou. Ale to jenom proto, že se nepravidelně a nezdravě stravujete a máte málo pohybu. Konzumujete příliš mnoho tučných a sladkých pokrmů, málo ovoce a zeleniny. Ještě Vám nehrozí příliš nebezpečí či s nadváhou spojená rizika, ale Vaše váha je předstupeň obezity. Měla byste na sobě začít pracovat a to co nejdříve. Nechce si poradit od odborníka, jakou stravu máte konzumovat, v čem se omezit a jaký druh sportu do Vašeho životního stylu zařadit. Pozor na jo-jo efekt, raději hubnout pomalu, než shozená kila nabrat zase v krátké době zpátky.


BMI 30-40:
Vaše BMI je příliš vysoké, trpíte obezitou, která Vám přináší vysoká zdravotní rizika. Zvyšuje se u vás riziko onemocnění kardiovaskulárními chorobami, cukrovkou, vysokým tlakem a dokonce některými druhy rakoviny. Měla byste přemýšlet společně s odborným lékařem o způsobu Vašeho stravování a hlavně způsobech hubnutí. Rozhodně Vám stačí půl kilogramu týdně a za pár měsíců se budete cítit mnohem lépe. Ve Vašem případě už se může hovořit o nemoci – OBEZITĚ. Sice si myslíte, že máte jenom nějaké to kilo navíc, ale opravdu jste nemocná, ikdyž žádné jiné příznaky ještě nemáte. Bolí Vás záda a klouby? Tak to je reakce Vašeho těla na obezitu.

Držíme Vám palce, ať se Vám v boji s obezitou daří !


BMI nad 40:
Opravdu je Vaši BMI nad 40??? Pak trpíte těžkou obezitou a riziko selhání některých orgánů je velmi vysoké. Měla byste podstoupit velké množství vyšetření pod odborným dohledem. Začněte na sobě pracovat co nejdříve – omezte spotřebu prázdných kalorií, jezte zdravě, menší porce, více krát za den. Pravidelně sportujte i každodenní chůze Vám pomůže. Je nutné, abyste každý den snížila hmotnost o cca jeden kilogram. Poraďte se s Vaším odborným lékařem, zda nepodstoupíte chirurgické snížení Vaší váhy. Při dodržování správné životosprávy to nemusí být řešení jen dočasné.
23.07.2007 15:38:48
daisy
Pohodové stáří . . .
Pohodové stáří . . .
Posezení u krbu
Posezení u krbu
Přijmout dobré rady
vyžaduje víc moudrosti
než je rozdávat . . .

Moudrost je třeba
nejen získávat,
ale i používat . . .
. . .  a cvičíme
. . . a cvičíme

Moje ikonka:


Pohybem ku zdraví . . .
Pohybem ku zdraví . . .
Příroda je velký kouzelník, koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda ? ! ? ! ?
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one